• sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • Дома
 • Производи
 • Интерактивна забава
 • Аниматронски костим
 • Се продава реалистична носија на диносаурус во забавен парк Walking природна големина

  • Модел:Костим за диносаурус
  • Големина: 4M
  • Боја:прилагодени
  • Моќност:800-1200W
  • MOQ: 1
  • Водечко време:15-30 дена
  • Изборен: Четкање, ролна облога
  Тагови:костур од иносаурус, висечки скелети од диносаурус, скелет од диносаурус, скулптура од скелет на диносаурус, купете реплика од скелет од диносаурус

  恐龙

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

  ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

                       e290bd14

  Име на производ: Забавен парк Walking природна големина на реални костими за диносауруси за продажба Аниматронски костим на диносауруси во природна големина Овој костим за диносаурус е направен за забавен парк на диносауруси на отворено Должината на овој диносаурус е 4 метри Бојата и големината може да се прилагодат Овој костим за диносаурус со скриени нозе t-rex е прилагоден за интеракција со луѓе во забавниот парк, можете да изберете боја и типови на диносауруси што ги сакате.   Информации за аниматронски диносауруси

  Движења:1.отворена и затворена уста 2.глава лево и десно 3.врат нагоре надолу 4.глава нагоре и надолу 5.замавнување на опашката

  Звук:Диносаурус рика

  Моќност:800-1200 w

  Влез:AC 110/220V,50-60HZ Приклучок:Евро приклучок/британски стандард/SAA/C-UL/или зависи од барањето Контролен режим:Автоматски/Инфрацрвен/далечински/монета/копче/глас/допир/температура/снимање итн. Степен на хидроизолација:IP66 Работните услови:Сонце, дожд, море Факултативна функција:Звукот може да се зголеми на 128 видови Чад/вода./ искрвари / мирис / промена на боја / промена на светла / LED екран итн. интерактивна (следење локација) / конверзна (во моментов само кинески)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

  ГЛАВНИ МАТЕРИЈАЛИ

  主要材料和证书

  Сите добавувачи на материјали и додатоци се проверени од нашиот оддел за набавки.Сите тие ги имаат потребните соодветни сертификати, како што се CE, UL, ISO9001:2008 и постигнаа одлични стандарди за заштита на животната средина.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

  生产过程

  1. Контролна кутија: Независно развиена контролна кутија од четвртата генерација. 2. Механичка рамка: Моторите од нерѓосувачки челик и четкички се користат за правење диносауруси многу години.Механичката рамка на секој диносаурус ќе биде континуирано и оперативно тестирана најмалку 24 часа пред да започне процесот на моделирање. 3. Моделирање: Пената со висока густина обезбедува изглед и чувство на моделот со највисок квалитет. 4. Резба: Професионалните мајстори за резба имаат повеќе од 10 години искуство.Тие создаваат совршени пропорции на телото на диносаурусите апсолутно врз основа на скелетите на диносаурусите и научните податоци.Покажете им на вашите посетители како навистина изгледале периодите на Тријас, Јура и Креда! 5. Сликање: Мајсторот за сликање може да наслика диносауруси според барањата на клиентите.Ве молиме наведете кој било дизајн 6. Конечно тестирање: Секој диносаурус исто така ќе биде континуирано опериран еден ден пред испораката. 7. На залиха: Имаме повеќе од 30 комплети диносауруси на залиха за избор. 8. Пакување: вреќи со меур ги штитат диносаурусите од оштетување.ПП филм ги поправа кесите со меурчиња.Секој диносаурус ќе биде спакуван внимателно и ќе се фокусира на заштита на очите и устата.Контролната кутија ќе биде ставена во авијацијата. 9.Испорака: Чонгкинг, Шенжен, Шангај, Кингдао, Гуангжу, итн.Прифаќаме копнен, воздушен, поморски транспорт и меѓународен мултимодален транспорт. 10. Расчистување: Ние сме професионална фабрика за извоз на аниматронски диносауруси.Имаме искуство од Европа, Јужна Африка, Источна и Јужна Азија, Австралија, Северна Америка, Јужна Америка и така натаму.Главните земји ги вклучуваат САД, Обединетото Кралство, Канада, Бразил, Аргентина, Јапонија, Филипини, Малезија, Австралија, Русија, Тајланд, ОАЕ, Полска, Шпанија, Германија, Хрватска итн. 11. Инсталација на лице место: Ќе испратиме инженери до местото на клиентот за да инсталираат диносауруси.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

  设计案 пример

  Механички дизајн: Ние правиме механички дизајн за секој диносаурус, обезбедувајќи му добра рамка.Ова осигурува дека нивните струи на воздух и другите подвижни делови можат да работат без триење, масовно подобрувајќи го работниот век! Дино држење и дизајн на бои: Ние дизајнираме држење на диносаурусите, детални карактеристики и бои пред да започне производството.Ова гарантира дека ќе го добиете токму она што го сакате. Графички дизајн: Вие ни давате фотографии и планови, ние ви враќаме цела изложба на диносауруси! Дизајн на детали за изложбата: Дизајнот на исклучителни детали му ја покажува на клиентот последната изложбена сцена.Ние исто така обезбедуваме дизајн на план, дизајн на дино факти, дизајн на огласи итн.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

  更多产品

  дино реквизит вистински дино реалистичен дино аниматро диносаурио механички диносаурус робот-модел диносаурус де механички робот модел на диносаурус се продава за декорација на парк на диносауруси реквизити за декорација на паркови на диносауруси анимирани аниматрони диносауруси забавен парк диносаурус диносаурус светска природна големина диносаурус аниматроничен диносаурус диносаурус диносаурус диносаурус живоносен парк осаурус за забавен парк надворешен декор надворешен изложбен приказ аниматроник дино се продава аниматроник дино модел симулација дино оглас костим за диносаурус за возрасни механички костим за диносаурус реалистичен костим за диносаурус за возрасен костим за пешачење

  Zigong Sanhe роботска технологија ко., Ltd

  Контактирајте не

  • +86-813-2104667

  • info@sanherobot.com

  • +86-13990010824

  • бр.13 Huixin Road, Yantan Town, Yantan District, Zigong City, Sechuan Province, Кина

  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns