• sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • Дома
 • Производи
 • Аниматронско животно
 • На копно
 • Модел Chalicotherium во природна големина со движења и вистински звук

  • Модел:аниматронско животно
  • Големина:Висока 6 метри
  • Боја:прилагодени
  • Моќност:800-1200W
  • MOQ: 1
  • Водечко време:15-30 дена
  • Изборен: Четкање, ролна облога
  Тагови:костур од иносаурус, висечки скелети од диносаурус, скелет од диносаурус, скулптура од скелет на диносаурус, купете реплика од скелет од диносаурус

  6b5c49db

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

  ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

                       H032431a1b72a4fa3b7054288a6f1e83dd

  Име на производ: Модел Chalicotherium со природна големина со движења и вистински звук Природна големина голем animatronic Chalicotherium Овој Chalicotherium е направен за тематски парк за животни на отворено игралиште Висината на овој Chalicotherium е 6 метри Бојата и големината може да се прилагодат Chalicotherium е големо праисториско животно и релативно редок приспособен производ. нашиот уметник ја врати својата форма и изглед врз основа на фосилната фотографија. Овој производ може да се користи за популаризирање на знаењето за праисториските животни во праисторискиот животински парк.   Аниматронски информации за животните

  Движења:1.отворена уста и затворање 2.глава нагоре надолу 3.глава лево десно 4.дишење 5.нишање на опашката 6.трепкаат очи

  Моќност:800-1200 w

  Влез:AC 110/220V,50-60HZ Приклучок:Евро приклучок/британски стандард/SAA/C-UL/или зависи од барањето Контролен режим:Автоматски/Инфрацрвен/далечински/монета/копче/глас/допир/температура/снимање итн. Степен на хидроизолација:IP66 Работните услови:Сонце, дожд, море                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

  ГЛАВНИ МАТЕРИЈАЛИ

  主要材料和证书

  Сите добавувачи на материјали и додатоци се проверени од нашиот оддел за набавки.Сите тие ги имаат потребните соодветни сертификати, како што се CE, UL, ISO9001:2008 и постигнаа одлични стандарди за заштита на животната средина.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

  生产过程

  1. Контролна кутија: Независно развиена контролна кутија од четвртата генерација. 2. Механичка рамка: Моторите од нерѓосувачки челик и четкички се користат за производство на животни многу години.Механичката рамка на секое животно ќе биде континуирано и оперативно тестирана најмалку 24 часа пред да започне процесот на моделирање. 3. Моделирање: Пената со висока густина обезбедува изглед и чувство на моделот со највисок квалитет. 4. Резба: Професионалните мајстори за резба имаат повеќе од 10 години искуство.Тие создаваат совршени пропорции на животинско тело апсолутно врз основа на животински скелети и научни податоци.Покажете им на вашите посетители како навистина изгледале периодите на Тријас, океанот и Креда! 5. Сликарство: Мајсторот за сликање може да наслика животни според барањата на клиентите.Ве молиме наведете кој било дизајн 6. Конечно тестирање: Секој диносаурус исто така ќе биде континуирано опериран еден ден пред испораката. 7. На залиха: Имаме повеќе од 30 комплети животни на залиха по избор. 8. Пакување: вреќи со меур ги штитат животните од оштетување.ПП филм ги поправа кесите со меурчиња.Секое животно ќе биде внимателно спакувано и ќе се фокусира на заштита на очите и устата.Контролната кутија ќе биде ставена во авијацијата. 9.Испорака: Чонгкинг, Шенжен, Шангај, Кингдао, Гуангжу, итн.Прифаќаме копнен, воздушен, поморски транспорт и меѓународен мултимодален транспорт. 10. Расчистување: Ние сме професионална фабрика за извоз на животни за аниматронија.Имаме искуство од Европа, Јужна Африка, Источна и Јужна Азија, Австралија, Северна Америка, Јужна Америка и така натаму.Главните земји ги вклучуваат САД, Обединетото Кралство, Канада, Бразил, Аргентина, Јапонија, Филипини, Малезија, Австралија, Русија, Тајланд, ОАЕ, Полска, Шпанија, Германија, Хрватска итн. 11. Инсталација на лице место: Ќе испратиме инженери до местото на клиентот за да инсталираат животни.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

  设计案例

  Механички дизајн: Ние правиме механички дизајн за секој диносаурус, обезбедувајќи му добра рамка.Ова осигурува дека нивните струи на воздух и другите подвижни делови можат да работат без триење, масовно подобрувајќи го работниот век! Дино држење и дизајн на бои: Ние дизајнираме држење на диносаурусите, детални карактеристики и бои пред да започне производството.Ова гарантира дека ќе го добиете токму она што го сакате. Графички дизајн: Вие ни давате фотографии и планови, ние ви враќаме цела изложба на животни! Дизајн на детали за изложбата: Дизајнот со исклучителни детали му ја покажува на клиентот последната изложбена сцена.Обезбедуваме и дизајн на план, дизајн на дино факти, дизајн на огласи итн.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

  更多产品

  прилагодена статуа прилагодена статуа за вештачки аниматронски животни опрема за забавен парк рачно изработени скулптури во природна големина на отворено игралиште статуа животно во природна големина модел на животно праисториски модел на животно во природна големина на животно модел на вештачко животно опрема за забавен парк тематски парк аниматронски скулптура тематски парк роботско животно реалистични животни роботски животински модел на отворено игралиште аниматроничен симулација на животни се продава вештачко животно животно аниматронично животно

  Zigong Sanhe роботска технологија ко., Ltd

  Контактирајте не

  • +86-813-2104667

  • info@sanherobot.com

  • +86-13990010824

  • бр.13 Huixin Road, Yantan Town, Yantan District, Zigong City, Sechuan Province, Кина

  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns