• sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • sns sns
 • Дома
 • Производи
 • Аниматронски диносаурус
 • Јајце
 • Опрема за забавен парк Јајце од диносаурус

  • Модел:аниматронски модел
  • Големина:Должина 0,5 m
  • Боја:прилагодени
  • Моќност:800-1200 w
  • MOQ: 1
  • Водечко време:15-30 дена
  • Изборен: Четкање, ролна облога
  Тагови:костур од иносаурус, висечки скелети од диносаурус, скелет од диносаурус, скулптура од скелет на диносаурус, купете реплика од скелет од диносаурус

  恐龙

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

  ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

                       H610e5c08a60d47f698d9294b82a23777l (1)

  Име на производ: Опрема за забавен парк Јајце од диносаурус Аниматронско јајце од диносаурус во природна големина Ова јајце од диносаурус е направено за изложба во трговски центар Должината на овој диносаурус е 0,5 метри Бојата и големината може да се прилагодат Ова симулирано јајце од диносаурус е многу популарно во детскиот парк. Децата ќе видат како бебето диносаурус излегува од лушпата од јајцето и рика, трепка и ја врти главата. Погодно е за сместување во трговски центар за да привлече луѓе.   Информации за аниматронски диносауруси

  Движења:1.трепкаат очи 2.глава лево и десно 3.поместување на вратот 4.глава нагоре и надолу

  Звук:Диносаурус рика

  Моќност:800-1200 w

  Влез:AC 110/220V,50-60HZ Приклучок:Евро приклучок/британски стандард/SAA/C-UL/или зависи од барањето Контролен режим:Автоматски/Инфрацрвен/далечински/монета/копче/глас/допир/температура/снимање итн. Степен на хидроизолација:IP66 Работните услови:Сонце, дожд, море Факултативна функција:Звукот може да се зголеми на 128 видови Чад/вода./ искрвари / мирис / промена на боја / промена на светла / LED екран итн. интерактивна (следење локација) / конверзна (во моментов само кинески)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

  ГЛАВНИ МАТЕРИЈАЛИ

  主要材料和证书

  Сите добавувачи на материјали и додатоци се проверени од нашиот оддел за набавки.Сите тие ги имаат потребните соодветни сертификати, како што се CE, UL, ISO9001:2008 и постигнаа одлични стандарди за заштита на животната средина.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

  生产过程

  1. Контролна кутија: Независно развиена контролна кутија од четвртата генерација. 2. Механичка рамка: Моторите од нерѓосувачки челик и четкички се користат за производство на диносауруси многу години.Механичката рамка на секој диносаурус ќе биде континуирано и оперативно тестирана најмалку 24 часа пред да започне процесот на моделирање. 3. Моделирање: Пената со висока густина обезбедува изглед и чувство на моделот со највисок квалитет. 4. Резба: Професионалните мајстори за резба имаат повеќе од 10 години искуство.Тие создаваат совршени пропорции на телото на диносаурусите апсолутно врз основа на скелетите на диносаурусите и научните податоци.Покажете им на вашите посетители како навистина изгледале периодите на Тријас, Јура и Креда! 5. Сликање: Мајсторот за сликање може да наслика диносауруси според барањата на клиентите.Ве молиме наведете кој било дизајн 6. Конечно тестирање: Секој диносаурус исто така ќе биде континуирано опериран еден ден пред испораката. 7. На залиха: Имаме повеќе од 30 комплети диносауруси на залиха за избор. 8. Пакување: вреќи со меурчиња ги штитат диносаурусите од оштетување.ПП филм ги поправа кесите со меурчиња.Секој диносаурус ќе биде спакуван внимателно и ќе се фокусира на заштита на очите и устата.Контролната кутија ќе биде ставена во авијацијата. 9.Испорака: Чонгкинг, Шенжен, Шангај, Кингдао, Гуангжу, итн.Прифаќаме копнен, воздушен, поморски транспорт и меѓународен мултимодален транспорт. 10. Расчистување: Ние сме професионална фабрика за извоз на аниматронски диносауруси.Имаме искуство од Европа, Јужна Африка, Источна и Јужна Азија, Австралија, Северна Америка, Јужна Америка и така натаму.Главните земји ги вклучуваат САД, Обединетото Кралство, Канада, Бразил, Аргентина, Јапонија, Филипини, Малезија, Австралија, Русија, Тајланд, ОАЕ, Полска, Шпанија, Германија, Хрватска итн. 11. Инсталација на лице место: Ќе испратиме инженери до местото на клиентот за да инсталираат диносауруси.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

  设计案例

  Механички дизајн: Ние правиме механички дизајн за секој диносаурус, обезбедувајќи му добра рамка.Ова осигурува дека нивните струи на воздух и другите подвижни делови можат да работат без триење, масовно подобрувајќи го работниот век! Дино држење и дизајн на бои: Ние дизајнираме држење на диносаурусите, детални карактеристики и бои пред да започне производството.Ова гарантира дека ќе го добиете токму она што го сакате. Графички дизајн: Вие ни давате фотографии и планови, ние ви враќаме цела изложба на диносауруси! Дизајн на детали за изложбата: Дизајнот со исклучителни детали му ја покажува на клиентот последната изложбена сцена.Обезбедуваме и дизајн на план, дизајн на дино факти, дизајн на огласи итн.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

  更多产品

  механички диносаурус аниматроничен бебе диносаурус аниматроничен диносаурус јајце живописно јајце диносаурус аниматроничен модел

   

  Zigong Sanhe роботска технологија ко., Ltd

  Контактирајте не

  • +86-813-2104667

  • info@sanherobot.com

  • +86-13990010824

  • бр.13 Huixin Road, Yantan Town, Yantan District, Zigong City, Sechuan Province, Кина

  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns
  • sns sns